България (21) – Русия (21) 0 : 0

България (21) – Русия (21)   0 : 0

unushi-bgБългария и Русия завършиха 0:0 в среща от група 5 на европейските квалификации по футбол за младежи до 21 години. Двубоят се игра пред малобройна публика на стадион „Славия“ в София. Така възпитаниците на Александър Димитров събраха 4 точки от първите си два мача в кампанията и отстъпиха на второ място в класирането след лидера Полша, който има пълен актив от 6 точки. Играта през първото полувреме беше равностойна, въпреки че гостите владееха повече топката. Двата съперника стигнаха до няколко добри ситуации, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза. Домакините пропуснаха най-чистото положение до почивката в 37-ата минута, когато Калоян Кръстев преодоля защитника Игор Дивеев и излезе сам срещу Александър Максименко, но ударът на българския нападател беше блокиран от вратаря на Русия, а след това той не сполучи и при опита за добавка. Руснаците пък бяха най-близо до гола десетина минути по-рано, когато изстрел на капитана Иван Обляков от фаул от границата на пеналта профуча на сантиметри край целта. Госите имаха предимство през второто полувреме, като в 53-ата минута Дивеев прати топката в мрежата на България след центриране в наказателното поле на Обляков от фаул от дясно, но попадението не беше зачетено от главния рефер Урс Шнидер (Швейцария) заради спорно нарушение в атака срещу вратаря Даниел Наумов. В 82-ата минута Николай Рассказов направи пропуска, след като от добра позиция засече над гредата, а пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Иван Игнатиев заради удар в ръка в лицето на Петко Христов при борба за позиция.